Skip to main content

Niezwykłe "nic"

Niezwykłe "nic"


Hej śpiochy!
Dzisiaj znowu mamy piękny dzień. Mówiąc piękny mam na myśli wszystko- słońce, deszcz, kwiaty, ludzie, zwierzęta , wiatr, piasek, chmury, radio, z którym witam się od 5 rano. Nie zależnie jaką mamy pogodę, dzień może piękny. Nie zależnie od pogody, dzień może stać się tym najlepszym. Nie zależnie od deszczu, w twoim życiu może pojawić się słońce. Wszystko zależy od ciebie... wszystko zaczyna się w Twojej głowie!


Co robiłam przez ten weekend i co robię?
Wczoraj zaczęłam dzień od aktywności fizycznej na zewnątrz. Później pomagałam w przygotowaniach grilla/kolacji dla gości, którzy mieli przyjechać... no właśnie "mieli". Nie przyjechali. Cała sytuacja była bardzo dziwna. My coś źle zrozumieliśmy, rozmawiając przez telefon i oni również. Wyszło na to, że my czekaliśmy na nich, a oni na nas... śmieszne nie? Nie ;) Tyle jedzenia, tyle "atrakcji" których przygotowaliśmy, tyle czasu który poświęciliśmy, poszło na... marne! Kolejny raz zawiodłam się na komunikowaniu się elektroniką, bo nic nie zastąpi rozmowy w 4 oczy. Nic! *Mieliście kiedyś podobną sytuacje?
Co robię dziś? Nic, a zarazem wszystko. Mam poczucie ,że mogę robić wszystko, a to świadczy o wakacjach. Rozmawiam z Wami na facebooku, myślę o blogu, chodzę boso po trawie , piję koktajl truskawkowy, robię zdjecia mojemu pysiowi, droczę się z bratem i to jest nic. Nic, które kocham... to jest takie specjalne nic, które tak wiele znaczy.

Comments

Popular posts from this blog

Zbliżają się...

Może jeszcze na to za wcześnie, może to lekka przesada, ale ja jestem już pogrążona w świątecznym klimacie. Dawno zaplanowałam już wszystkie potrawy wigilijne i świąteczne pyszności, w moim pokoju stopniowo dodaję bożonarodzeniowe akcenty i rozglądam się za prezentami. Nic na to nie poradzę, że święta to dla mnie najpiękniejszy moment w roku! Są dla mnie tak samo ważne jak wakacje, a może ważniejsze. Sama nigdy nie zastanawiałam się dlaczego tak jest, ale na samą myśl o choinkach na wystawach, śniegu, kolędach w radiu, kolejkach w sklepach, porannych hałasach z kuchni, świadczących o pieczeniu pierwszych ciast i pierwszych potraw na wigilię, sprawia, że mam dosłownie motylki w brzuchu, a uśmiech nie schodzi mi z buzi. Nigdy indziej w czasie roku, nie czuję się tak wyjątkowo, jak na święta Bożego Narodzenia- nigdy. Ani urodziny nie sprawiają mi takiej przyjemności, ani Wielkanoc, ani nawet wakacje. Każdy dzień jest inny, magiczny i wyjątkowy, każdy poranek wesoły, a każd…

Francuskie śniadanie dla leniuchów" to wbrew pozorom nie przepis

"Francuskie śniadanie dla leniuchów" to wbrew pozorom nie przepis, a sposób jak zacząć dzień pysznie, szybko i w francuskim stylu. Mnie nigdy nie zadowalały zwykłe kanapki i zaczęłam kombinować... w obroty poszło gotowe ciasto, owoce/dżem, a nawet budyń. Cała filozofia polega na tym aby wyciąć dowolne kształty z ciasta francuskiego, nałożyć na nie dżem/owoce czy co tam lubicie, dokładnie skleić, by podczas pieczenia nic nam nie uciekło i piec przez ok 20 min w 180 stopniach (ja to zawsze robię na wyczucie). Z doświadczenia poradzę Wam, że dobrze zaopatrzyć się w taki wynalazek jakim jest papier do pieczenia i przykryć jak kołderką nasze pyszności... zapobiega to przypieczeniu grzbietu uniemożliwiając  wyrośnięcie.  :)
Czasem warto urozmaicić sobie śniadanie, by życie nie było tak monotonne ;) Ja próbuje temu zapobiec na każdy możliwy sposób. Mała odmiana a cieszy ;) 

Już jestem na tak- Sheinside

Dzisiaj po raz drugi wracam do tematu współprac. A dlaczego znów poruszam ten temat? Ponieważ zmieniłam zdanie!
 Odkąd tylko pamiętam wszelakie formy współpracy pomiędzy blogerem, a dana firmą źle mi się kojarzyły. Miałam, może nie żal, ale lekkie pretensje do właścicieli blogów, które czytam, iż zaczęli coś reklamować lub "dostawać". Zawsze negatywnie myślałam, że autor bloga nas wykorzystuje, ma nas "gdzieś" i tak na prawdę blog dla niego to tylko "sposób na kasę"    ...ależ nie! No dobra... na pewno i tacy blogerzy się znajdą- jak wszędzie, ale nikt kto się gdzieś wybił i jakoś liczy się w blogsferze, nie zaczął pisać dla wartości materialnych. Każdy kto pisze bloga dłużej niż rok, robi to bo to lubi, a nie bo coś z tego ma. Do bloga trzeba mieć odpowiednie serce...  cierpliwość, dużo czasu, kreatywności, nie raz i pieniędzy, ale często to i tak nie wystarcza, dlatego trzeba mieć w sobie to "coś". Tą potrzebę dzielenia się swoim zd…