Skip to main content

Francuskie śniadanie dla leniuchów" to wbrew pozorom nie przepis
"Francuskie śniadanie dla leniuchów" to wbrew pozorom nie przepis, a sposób jak zacząć dzień pysznie, szybko i w francuskim stylu. Mnie nigdy nie zadowalały zwykłe kanapki i zaczęłam kombinować... w obroty poszło gotowe ciasto, owoce/dżem, a nawet budyń. Cała filozofia polega na tym aby wyciąć dowolne kształty z ciasta francuskiego, nałożyć na nie dżem/owoce czy co tam lubicie, dokładnie skleić, by podczas pieczenia nic nam nie uciekło i piec przez ok 20 min w 180 stopniach (ja to zawsze robię na wyczucie). Z doświadczenia poradzę Wam, że dobrze zaopatrzyć się w taki wynalazek jakim jest papier do pieczenia i przykryć jak kołderką nasze pyszności... zapobiega to przypieczeniu grzbietu uniemożliwiając  wyrośnięcie.  :)
Czasem warto urozmaicić sobie śniadanie, by życie nie było tak monotonne ;) Ja próbuje temu zapobiec na każdy możliwy sposób. Mała odmiana a cieszy ;) 

Comments

Popular posts from this blog

Zbliżają się...

Może jeszcze na to za wcześnie, może to lekka przesada, ale ja jestem już pogrążona w świątecznym klimacie. Dawno zaplanowałam już wszystkie potrawy wigilijne i świąteczne pyszności, w moim pokoju stopniowo dodaję bożonarodzeniowe akcenty i rozglądam się za prezentami. Nic na to nie poradzę, że święta to dla mnie najpiękniejszy moment w roku! Są dla mnie tak samo ważne jak wakacje, a może ważniejsze. Sama nigdy nie zastanawiałam się dlaczego tak jest, ale na samą myśl o choinkach na wystawach, śniegu, kolędach w radiu, kolejkach w sklepach, porannych hałasach z kuchni, świadczących o pieczeniu pierwszych ciast i pierwszych potraw na wigilię, sprawia, że mam dosłownie motylki w brzuchu, a uśmiech nie schodzi mi z buzi. Nigdy indziej w czasie roku, nie czuję się tak wyjątkowo, jak na święta Bożego Narodzenia- nigdy. Ani urodziny nie sprawiają mi takiej przyjemności, ani Wielkanoc, ani nawet wakacje. Każdy dzień jest inny, magiczny i wyjątkowy, każdy poranek wesoły, a każd…

Niezwykłe "nic"

Niezwykłe "nic"


Hej śpiochy!
Dzisiaj znowu mamy piękny dzień. Mówiąc piękny mam na myśli wszystko- słońce, deszcz, kwiaty, ludzie, zwierzęta , wiatr, piasek, chmury, radio, z którym witam się od 5 rano. Nie zależnie jaką mamy pogodę, dzień może piękny. Nie zależnie od pogody, dzień może stać się tym najlepszym. Nie zależnie od deszczu, w twoim życiu może pojawić się słońce. Wszystko zależy od ciebie... wszystko zaczyna się w Twojej głowie!


Co robiłam przez ten weekend i co robię?
Wczoraj zaczęłam dzień od aktywności fizycznej na zewnątrz. Później pomagałam w przygotowaniach grilla/kolacji dla gości, którzy mieli przyjechać... no właśnie "mieli". Nie przyjechali. Cała sytuacja była bardzo dziwna. My coś źle zrozumieliśmy, rozmawiając przez telefon i oni również. Wyszło na to, że my czekaliśmy na nich, a oni na nas... śmieszne nie? Nie ;) Tyle jedzenia, tyle "atrakcji" których przygotowaliśmy, tyle czasu który poświęciliśmy, poszło na... marne! Kolejny raz …