Skip to main content

Wracamy, wspominamy, zmieniamy.

Przychodzą czasem takie dni, momenty.. wieczory, w których płaczesz- śmiejąc się. Wspominasz coś co dało Ci tak wiele szczęścia i chcesz by wróciło, ale nie wróci. Bywa, że te najgorsze dni, stają się najlepszymi, bo dopiero z czasem potrafimy docenić.
Poezją jest dostrzec radość teraz, dzisiaj, a sztuką jest być świadomym szczęścia. Przecież ten wieczór możemy wspominać ze łzami w oczach jutro. Tego wieczora możemy pragnąć całe życie, ale teraz nie potrafisz tego rozumieć... nie potrafisz zobaczyć.

Odłóż na chwile wszystko co teraz robisz, słuchasz i zadaj sobie dwa pytania- Czy pamiętasz jakiś dzień, który zaliczysz do tych piękniejszych w życiu... może najpiękniejszych? I czy ten dzień był wspaniały dlatego bo wygrałeś na loterii?, najadłeś się słodyczy? spotkałeś sławnego celebrytę? Pewnie... na pewno nie! Ten dzień był 'zwyczajny'- zaczął się jak każdy inny, jak  każdy  kolejny  dzień,  których  miałeś  już  tysiące i których zapomniałeś... a jednak go pamiętasz i to bardzo dobrze [...] ,i to nie dlatego bo coś wygrałeś lub dostałeś, ale zwyczajne wydarzenie było dla Ciebie tak wyjątkowe. Może to była przygoda ze znajomymi, może wakacje w pięknym miejscu, może pierwsze słowa twojej siostry, a może dzień w którym zrobiłeś coś dobrego dla kogoś i zobaczyłeś uśmiech, prawda? Z tego wynika, że do szczęścia nie przyczyniają się dobra materialne- pieniądze, tytuły, majątki, a nasi najbliżsi. Bez nich nic nie miało by takiego sensu i takiej wartości, to dzięki innym ludziom jesteśmy szczęśliwi, i nikt temu nie zaprzeczy. Milionerzy,  miliarderzy całe życie pogrążeni są w smutku, bo dotarła do nich myśl - pieniądze to nie wszystko- pieniądze to nic.

Nie skreślaj dnia, bo początek nie był najlepszy. Pamiętaj, że jego koniec może być wyjątkowy- jeżeli się o to postarasz. Każda sekunda i setna sekundy należy do Ciebie i to Ty decydujesz jak ją wykorzystasz. Możesz ją zignorować lub zwrócić uwagę na to, by się nie zmarnowała. Nigdy nie będziesz już młodszy niż teraz, nigdy minuta, która właśnie minęła, nie wróci z powrotem... odeszła- a Ty jedynie możesz ją dobrze pamiętać lub próbować zapomnieć.

Bądź świadom każdej sekundy która trwa, zapanuj nad nią tak, by za nią nie płakać, a dobrze pamiętać.

A więc jeszcze raz:

Comments

Popular posts from this blog

Francuskie śniadanie dla leniuchów" to wbrew pozorom nie przepis

"Francuskie śniadanie dla leniuchów" to wbrew pozorom nie przepis, a sposób jak zacząć dzień pysznie, szybko i w francuskim stylu. Mnie nigdy nie zadowalały zwykłe kanapki i zaczęłam kombinować... w obroty poszło gotowe ciasto, owoce/dżem, a nawet budyń. Cała filozofia polega na tym aby wyciąć dowolne kształty z ciasta francuskiego, nałożyć na nie dżem/owoce czy co tam lubicie, dokładnie skleić, by podczas pieczenia nic nam nie uciekło i piec przez ok 20 min w 180 stopniach (ja to zawsze robię na wyczucie). Z doświadczenia poradzę Wam, że dobrze zaopatrzyć się w taki wynalazek jakim jest papier do pieczenia i przykryć jak kołderką nasze pyszności... zapobiega to przypieczeniu grzbietu uniemożliwiając  wyrośnięcie.  :)
Czasem warto urozmaicić sobie śniadanie, by życie nie było tak monotonne ;) Ja próbuje temu zapobiec na każdy możliwy sposób. Mała odmiana a cieszy ;) 

Zbliżają się...

Może jeszcze na to za wcześnie, może to lekka przesada, ale ja jestem już pogrążona w świątecznym klimacie. Dawno zaplanowałam już wszystkie potrawy wigilijne i świąteczne pyszności, w moim pokoju stopniowo dodaję bożonarodzeniowe akcenty i rozglądam się za prezentami. Nic na to nie poradzę, że święta to dla mnie najpiękniejszy moment w roku! Są dla mnie tak samo ważne jak wakacje, a może ważniejsze. Sama nigdy nie zastanawiałam się dlaczego tak jest, ale na samą myśl o choinkach na wystawach, śniegu, kolędach w radiu, kolejkach w sklepach, porannych hałasach z kuchni, świadczących o pieczeniu pierwszych ciast i pierwszych potraw na wigilię, sprawia, że mam dosłownie motylki w brzuchu, a uśmiech nie schodzi mi z buzi. Nigdy indziej w czasie roku, nie czuję się tak wyjątkowo, jak na święta Bożego Narodzenia- nigdy. Ani urodziny nie sprawiają mi takiej przyjemności, ani Wielkanoc, ani nawet wakacje. Każdy dzień jest inny, magiczny i wyjątkowy, każdy poranek wesoły, a każd…

Już jestem na tak- Sheinside

Dzisiaj po raz drugi wracam do tematu współprac. A dlaczego znów poruszam ten temat? Ponieważ zmieniłam zdanie!
 Odkąd tylko pamiętam wszelakie formy współpracy pomiędzy blogerem, a dana firmą źle mi się kojarzyły. Miałam, może nie żal, ale lekkie pretensje do właścicieli blogów, które czytam, iż zaczęli coś reklamować lub "dostawać". Zawsze negatywnie myślałam, że autor bloga nas wykorzystuje, ma nas "gdzieś" i tak na prawdę blog dla niego to tylko "sposób na kasę"    ...ależ nie! No dobra... na pewno i tacy blogerzy się znajdą- jak wszędzie, ale nikt kto się gdzieś wybił i jakoś liczy się w blogsferze, nie zaczął pisać dla wartości materialnych. Każdy kto pisze bloga dłużej niż rok, robi to bo to lubi, a nie bo coś z tego ma. Do bloga trzeba mieć odpowiednie serce...  cierpliwość, dużo czasu, kreatywności, nie raz i pieniędzy, ale często to i tak nie wystarcza, dlatego trzeba mieć w sobie to "coś". Tą potrzebę dzielenia się swoim zd…